ایلیا ویزا

cropped-logo_bw.png

ایلیاویزا

شانس مهاجرت تو

تماس برای هماهنگی مشاوره  ۰۲۱۸۶۰۳۱۳۲۶

آشنایی با شرایط درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا

درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا

ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا از جمله موضوعات مهمی است که در این مطلب قصد داریم مورد بحث قرار دهیم. کانادا، یکی از بهترین کشورهای جهان جهت تحصیل یا کار به شمار می رود. کانادا به عنوان یکی از بهترین مقاصد ایده آل مهاجرت به منظور تحصیل یا کار شناخته می شود. علاوه بر آن، کانادا بازار کار پویایی داشته و برای افرادی که علاقه مند به فعالیت اقتصادی در این کشور می باشند، گزینه مناسبی به شمار می رود.

در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در رابطه با شرایط درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا

شرایط درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا

در این قسمت، قصد داریم تا شما عزیزان را با شرایط درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا به صورت جداگانه آشنا نماییم.

درخواست ویزای تحصیلی برای بازگشت به کانادا

درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا دارای شرایط ویژه ای می باشد. در صورتی که مجوز تحصیلی شما هنوز به اتمام نرسیده باشد و جهت درخواست ویزای تحصیلی اقدام می کنید، ممکن است نیازی به درخواست ویزای جدید نباشد. با این حال، در صورتی که مجوز تحصیلی شما به اتمام رسیده و می‌خواهید به کانادا بازگردید، باید برای ویزای تحصیلی جدید درخواست دهید. ارائه نامه پذیرش از دانشگاه، مجوز تحصیلی قبلی و رسید اطلاعات مالی خود از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزا به شمار می روند. برای این کار، باید مدارک و اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید. در صورتی که درخواست شما برای ویزای تحصیلی مورد تایید واقع شود، می‌توانید به کانادا بازگردید.

شرایط درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا

 ویزای کاری برای بازگشت به کانادا

تفاوت زیادی بین شرایط ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا وجود ندارد. در صورتی که مجوز کاری شما هنوز به اتمام نرسیده باشد، نیازی به درخواست ویزای جدید ندارید. با این حال، در صورتی که مجوز کاری تان به اتمام رسیده و می‌خواهید به کانادا بازگردید، باید برای ویزای کاری جدید درخواست دهید. نیاز است که تمام مدارک و اسناد مورد نیاز را جهت درخواست ویزای کاری جمع آوری نمایید. ارائه نامه کارفرما برای شغل پیشنهادی، اسناد مالی و… جهت درخواست ویزای کاری برای بازگشت به کانادا ضروری می باشند. همچنین، برای برخی از ویزاهای کاری نیاز است که در ابتدا با مقامات مهاجرتی کانادا مصاحبه داشته باشید.

مدارک لازم جهت درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا

مدارک لازم جهت درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا

برای درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا، شرایط زیر باید برآورده شود:

 • داشتن مدرک تحصیلی معتبر (برای ویزای تحصیلی) یا قرارداد کاری از کارفرمای کانادایی (برای ویزای کاری)
 • ارائه شواهد و مدارک تایید شده تحصیلی یا شغلی در کانادا
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی جهت ارتباط برقرار کردن با دیگران
 • داشتن گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان سفر
 • ارائه مدارک مالی کافی جهت پرداخت هزینه های سفر و اقامت
 • نداشتن سوء شهرت و سابقه جرمی و اخلاقی
 • تعهد بازگشت به کشور پس از اتمام دوره تحصیلی یا پایان قرارداد کاری
 • پرداخت هزینه های مربوط به درخواست ویزا از جمله عوارض ترجمه اسناد
 • مراجعه به مصاحبه در صورت دعوت و پاسخگویی به سوالات مصاحبه کننده
 • رعایت مقررات پذیرش در محل تحصیل یا اشتغال در کانادا
 • احراز شرایط ویژه ای که سفارت درخواست می کند.

در صورتی که از کانادا خارج شده‌اید و نیاز به درخواست ویزای جدید دارید، باید روند درخواست ویزا را را خارج از آن کشور دنبال کنید.

شما باید واجد شرایط گفته شده در جملات بالا باشید تا بتوانید جهت درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا اقدام نمایید. البته در این مسیر، نیاز به ارائه یک سری مدارک خاصی بوده که باید مدنظر قرار دهید.

نحوه درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا

مدت زمان فرایند درخواست ویزای تحصیلی و کاری جدید جهت بازگشت به کانادا

شما باید حداقل 2 ماه قبل از برنامه ریزی جهت خروج از کانادا درخواست خود را ارسال کرده و تا زمان دریافت ویزای جدید از این کشور خارج نشوید. در صورت خروج از کانادا قبل از دریافت ویزای جدید، ممکن است مشکلاتی جهت بازگشت مجدد به این کشور برای شما ایجاد شود. زیرا امکان دارد فرایند تایید درخواست ویزا با تاخیر باشد و ماه ها به طول انجامد.

مدت زمان فرایند درخواست ویزا کاری و تحصیلی برای بازگشت به کانادا بستگی به میزان تقاضا در دوره های مختلف دارد. مدت زمان فرایند درخواست ویزای کاری به طور معمول بین چند هفته تا چند ماه متغیر است، در حالی که برای ویزای تحصیلی ممکن است مدت زمان پردازش بیشتر باشد. علاوه بر تمام این موارد، میزان تقاضا و مسئولیت پذیری مأموران مهاجرت در سفارت می‌توانند بر مدت زمان فرایند درخواست ویزا تاثیرگذار باشند.

یک وکیل مهاجرتی کاربلد می تواند بهترین راهکار را جهت درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا به شما عزیزان توصیه نماید. جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر در این خصوص، حتما از مشاوره یک وکیل مهاجرتی مجرب استفاده نمایید.

نحوه درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا

برای درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. نوع ویزا را مشخص کنید: ابتدا باید نوع ویزای مورد نیاز را تعیین نمایید. برای تحصیل در کانادا نیاز به دریافت ویزای تحصیلی یا Study Permit دارید. برای کار کردن در کانادا باید درخواست ویزای کاری یا Work Permit ارائه دهید.
 2. مدارک لازم را جمع‌آوری کنید: برای هر دو نوع ویزا، مدارک خاصی لازم است. از جمله مهمترین مدارک درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– فرم درخواست ویزا (IMM 1294 برای تحصیلی و IMM 1295 برای کاری)

– عکس پاسپورت

– پاسپورت

– ارائه مدرک تحصیلی معتبر از یک مؤسسه آموزشی کانادایی (برای ویزای تحصیلی)

– ارائه نامه پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی (برای ویزای کاری)

– ارائه گزارش یا رسید مالی به منظور پشتیبانی از خود و اعضای خانواده هنگام اقامت در کانادا

– اسکن یا کپی از تمام صفحات پاسپورت

– سایر مدارک مورد نیاز

 1. ثبت نام در سامانه آنلاین: برای درخواست ویزا، به سامانه آنلاین دولت کانادا بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید:
 1. فرم‌ها و مدارک را آپلود کنید: پس از ایجاد حساب کاربری، فرم‌های درخواست ویزا و مدارک لازم را آپلود کنید.
 2. پرداخت هزینه‌ها: هزینه‌های مربوط به درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا را پرداخت کنید. هزینه‌ها ممکن است بسته به نوع ویزا و شرایط موجود متفاوت باشند.
 3. انتظار جهت بررسی درخواست: پس از ارسال مدارک مورد نیاز، باید منتظر بمانید تا درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا توسط سفارت بررسی شود. مدت زمان بررسی درخواست بسته به نوع ویزا و موقعیت شما متفاوت است.
 4. ارائه سایر مدارک در صورت لزوم: ممکن است در طول فرآیند بررسی از شما خواسته شود تا مدارک بیشتری ارائه دهید. در صورت درخواست، مدارک مورد نیاز را به موقع ارائه دهید.
 5. اطلاعیه تصمیم: پس از بررسی های لازم از طریق ایمیل یا حساب کاربری آنلاین به شما اطلاع داده خواهد شد که درخواست شما پذیرفته یا رد شده است. در صورت پذیرش، شما باید مراحل بعدی را جهت ورود به کانادا طی کنید.
 6. مراجعه به سفارت یا کنسولگری: در صورت پذیرش درخواست ویزا، به سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور خود مراجعه کنید. ممکن است سفارت از شما بخواهد که برای گرفتن ویزا اصل، پاسپورت و مدارک دیگری را ارائه دهید.
 7. آماده شدن برای سفر: پس از دریافت ویزا، شما آماده سفر به کانادا هستید. قبل از سفر، از اینکه مدارک مربوط به تحصیل یا کار خود را به همراه دارید اطمینان حاصل کنید. همچنین، ممکن است برای ورود به کانادا نیاز به انجام تست کووید داشته باشید.

با مراجعه به سایت دولت کانادا و دنبال کردن مراحل فوق، می‌توانید جهت درخواست ویزا تحصیلی و کاری برای بازگشت به کانادا اقدام نمایید.

منابع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *